Ev Temizliği İçin Doğal Temizlik Malzemeleri

Ev Temizliği İçin Kullanabileceğiniz Doğal Temizlik Ürünü Tarifleri

Yüzey Temizleyici: 5 veya 6 adet portakalın kabuklarını yarım litre sirke ile karıştırdıktan sonra ağzı kapalı bir kapta 2 hafta bekletebilir, ardından süzeceğiniz bu karışımı aynı ölçüde su ile karıştırabilirsiniz. Böylece çoğu kimyasal yüzey temizleyicisinin aksine hem hoş kokulu hem etkili doğal bir yüzey temizleyici elde etmiş olursunuz.

Halı Deterjanı: Ortalama boyutlardaki bir halı için 1 bardak mısır nişastasını halının üzerine dökerek yayabilir, yaklaşık 1 saat beklettikten sonra elektrik süpürgesi ile süpürebilirsiniz. Mükemmel bir halı temizliği için bu işlemin ardından halınızı sirkeli su ile silebilirsiniz. Kahve, şarap, çamur gibi zorlayıcı lekeler içinse mısır nişastası yerine tuzdan yararlanabilirsiniz.

Ahşap Temizleyici: Kokusunu sevdiğiniz bir bitkisel yağ ile aynı oranda limon ya da sirkeyi karıştırabilir, ardından bu özel karışımı ahşap yüzeylerin temizliğinde kullanabilirsiniz.

Cam Temizleyicisi: Yarım litre su ve sirkeyi karıştırıp, içerisine birkaç damla arap sabunu veya herhangi bitkisel bir sabun çeşidinden ekleyebilir, hazırladığınız bu karışımı püskürtmeli bir kaba doldurarak cam yüzeylerde kullanabilirsiniz.

Oda Spreyi: Yaklaşık 1 su bardağı suya ekleyebileceğiniz birkaç damla hoş kokulu uçucu bitkisel bir yağ çeşidi ile kolayca kendi doğal oda spreyinizi hazırlayabilir, bu karışımı püskürtücü bir kaba koyarak dilediğiniz ortamda kullanabilirsiniz.

Görsel Kaynak: fresh start cleaning service

Acil Soru ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin